שלום, אורח! [ הרשמה | כניסה

לוח נדלן | דירות למכירה | דירות להשכרה | לוח רכב | דרושים | יד שניה

דירה למכירה – טיפים יעילים לבעלי דירות

נדל"ן

דירות למכירה

ישנם בעלי דירות שהם משפרי דיור ולכן, ניתן למצוא המון מודעות של דירות למכירה. מצד אחד, יש לשים לב כי הדירה שאתם מעוניינים למכור, לא תהפוך לטיילת וזמנכם יבוזבז. רבים מפרסמים ברשת במדורים של לוח נדל"ן, אבל הבעיה שהם מוצאים את עצמם עסוקים בלהראות את הנכס וכן, הם אינם מומחים בסינון לקוחות כמו סוכני הנדל"ן. זו הסיבה, כי רבים מפקידים את ניהול דירה למכירה שברשותם בידיו של סוכן נדל"ן מהאזור שבו נמצאת הדירה, כך שהוא זה שיוכל לסנן את הקונים הפוטנציאליים ובעלי הנכס למכירה, יכולים להיות בראש שקט. מומלץ לקבוע ימים קבועים בשבוע, או שעות נוחות שבהן יבקרו לקוחות שמעוניינים לרכוש את הדירה שאתם מעוניינים למכור. אל תסכימו שכמה סוכנויות נדל"ן יתלו שלטים על הדירה שלכם, מה שיגרום להורדת ערכה בשוק.

דירות למכירה

החלטתם להפקיד את הדירה למכירה שברשותכם למתווך? – מה חשוב לדעת?

על מנת למכור את דירתכם, יש לשים לב למחיר ריאלי של הנכס ולא להסתמך על וכן נדל"ן שמציע מחירים גבוהים מדי מהשווי של הנכס שלכם. על מנת לדעת מה ערך הנכס, מומלץ לפנות לשמאי מוסמך, כך שתוכלו אף להראות את ערכו של הנכס שחתום ע"י שמאי מקצועי, הן למתווך והן לקונים שינסו להוריד את מחיר הנכס. כאשר אתם חותמים על שירותי תיווך, שימו לב לאחוזים שמבקש המתווך. היום המקובל הוא בין 1%-2% מערך הנכס. מתווך מקצועי, יפרוש בפניכם את תכנית השיווק של הנכס וישנם מתווכים, אשר עבדים בשיתוף פעולה, מה שיגרום למכירה מהירה יותר של הנכס.

טעויות שאסור לבצע במכירת דירה

ישנם בעלי דירות למכירה, אשר מנסים למשש את הדופק בשוק הנדל"ן, על מנת לדעת מה הערך של דירתם. באופן זה, כאשר הם מפרסמים מודעה באופציות השונות, כמו לוח נדלן באינטרנט. יש לציין, כי מהלך זה אינו מומלץ בעליל, היות והדירה תישאר הרבה זמן בשוק ואף "תישרף בשוק" בגלל מהלך מוטעה זה. על הדרכים לבדוק את ערך הדירה, ישנה דרך מומלצת שהיא להזמין שמאי על מנת שהוא יעריך באופן המקצועי את הנכס שברשותכם. מסמך זה, הוא די יעיל עבור בעלי דירות למכירה, היות וברגע שיהיו מעוניינים למכור, כאשר הכוונה בטווח הקצר מהיום שהם ביצעו את שלב הערכת הנכס באמצעות שמאי. מסמך זה, אף יראה את ערכו הריאלי של הנכס, כך שניתן יהיה להשתמש בו כקלף מיקוח בעת מכירת הנכס.

אל תזלזלו בשירותיה של סוכנות תיווך בגלל חיסכון כספי

הרבה אינם יודעים את היתרונות הרבים הגלומים בשירותיה של סוכנות נדל"ן. רוב דירות למכירה המוצעות לשיווק, עוברות בסוכנות התיווך. מי שסבור כי הוא יכול לחסוך בעלות תיווך, עשוי למצוא את עצמו הרבה זמן ללא קונים. מלבד זאת, הלקוחות שמגיעים לראות דירה למכירה, עברו סינון מסוכנות התיווך, כך שמדובר רק בקונים פוטנציאליים שכבר מכרו נכס, או נטלו משכנתא למטרת רכישת דירה. היום, רבות מסוכנויות התיווך המוכרות, מבקשות תקופת בלעדיות לשיווק הנכס מצד אחד, אך מצד שני, יש להגביל את תקופת הבלעדיות של סוכנות התיווך, כך שהליך המכירה יתבצע ביעילות. התקופה המומלצת לבלעדיות היא 3 חודשים.

דירה למכירה

שימו לב, כי סוכנות התיווך התמחותה היא מכירה והשכרה של נכסים באזור הגיאוגרפי שלכם. יש לבחון כמה נכסים נמכרו באמצעות סוכנות נדל"ן  מוכרת שמתמחה בשיווק נכסים באזורכם. זו תהיה אינדיקציה נהדרת לבחור נכון בסוכנות נדל"ן מקצועית אשר תשווק לכם את דירתכם במחיר הריאלי. אם תפעלו לפי כללים אלה, רוב הסיכויים שתצליחו במשימת מכירת הנכס שברשותכם.

שיתוף

תוכן פרסומי

שלח תגובה

עליך להיות מחובר כדי לפרסם תגובה.