שלום, אורח! [ הרשמה | כניסה

לוח נדלן | דירות למכירה | דירות להשכרה | לוח רכב | דרושים | יד שניה

דירות למכירה: המדריך האולטימטיבי למציאת בית החלומות שלך

נדל"ן

דירה למכירה

מחפשים בית חדש? אם כן, אין זמן טוב יותר להתחיל את החיפוש שלכם מאשר עכשיו. עם מגוון רחב של דירות למכירה, בטוח תמצאו את הבית המושלם שיענה על הצרכים וסגנון החיים שלכם. בין אם אתם מחפשים דירה מרווחת למשפחה ההולכת וגדלה או סטודיו נעים ליחיד, יש משהו לכל אחד.

כאשר מדובר על דירות למכירה, יש לזכור כמה דברים מרכזיים. בראש ובראשונה, אתם צריכים לקבוע את התקציב שלכם. כמה אתה מוכנים להוציא על הבית החדש שלכם? זה יעזור לכם לצמצם את האפשרויות ולהתמקד בדירות שנמצאות בטווח המחירים שלכם.

דירה למכירה

מיקום מיקום מיקום

לאחר מכן, בדקו את המיקום. האם אתם רוצים לגור בלב העיר, או שאתם מעדיפים אזור פרברי שקט יותר? חשבו על שגרת היומיום שלכם ועל אילו שירותים ומתקנים אתם צריכים שיהיו בקרבת מקום. למשל, אם יש לכם ילדים, אולי כדאי לכם לחפש דירות שנמצאות בקרבת בתי ספר וגנים.

ברגע שיש לכם מושג כללי מה אתה מחפשים, הגיע הזמן להתחיל בחיפוש. אחת הדרכים הטובות ביותר למצוא דירות למכירה היא לעבוד עם סוכני נדל"ן. הם יכולים לעזור לכם לנווט בשוק ולמצוא נכסים העונים על הקריטריונים הספציפיים שלך. הם יכולים גם לספק תובנות חשובות לגבי שוק הנדל"ן המקומי ולעזור לכם לנהל משא ומתן על מחיר הוגן.

דירות למכירה

היכן ניתן לחפש דירות למכירה?

אפשרות נוספת היא חיפוש באינטרנט. ישנם אתרי אינטרנט רבים המתמחים בפרסום דירות למכירה. אתרים אלו מאפשרים לכם לסנן את החיפוש לפי מחיר, מיקום וקריטריונים נוספים כדי למצוא את הבית המושלם. אתה יכולים גם לצפות בתמונות ובסיורים וירטואליים בנכסים כדי לקבל תחושה טובה יותר של איך הם נראים.

כאשר אתם מוצאים כמה דירות שאתם מעוניינים בהן, חשוב לתאם צפייה. זה ייתן לך את ההזדמנות לראות את הנכס באופן אישי ולקבל תחושה של השכונה. אתם יכולים גם לשאול שאלות על הבניין וכל השירותים הכלולים.

למכירה דירות

לבסוף, לאחר שמצאתם את הדירה המושלמת למכירה, הגיע הזמן להציע הצעה. סוכן הנדל"ן שלכם יכול לעזור לכם בתהליך זה ולהבטיח שתקבלו את המחיר הטוב ביותר. הם גם יכולים לעזור לכם לנווט בכל משא ומתן וניירת שעשויים להידרש.

לסיכום, מציאת הדירה המושלמת למכירה דורשת קצת מחקר ותכנון, אבל זה בהחלט שווה את המאמץ. עם מעט סבלנות ובעזרת סוכן נדל"ן מוסמך תוכלו למצוא את בית חלומותיכם. אז למה לחכות? התחל את החיפוש שלכם עוד היום ועשו את הצעד הראשון לקראת בעלות על חלקת הנדל"ן שלכם.

דירות להשקעה – כל המידע להשקעה בטוחה

נדל"ן

דירה להשקעה

ישראלים רבים מבינים כי הפנסיה שהם יקבלו לבטח לא תספיק להם למחייתם וכן, יוקר המחיה רק עולה והמשכורת שהם מרוויחים אינה מספיקה למחייתם. אנשים שהספיקו לחסוך סכום מסוים, ייקחו משכנתא ויחפשו דירות להשקעה באזורים אטרקטיביים. ראשית, יש לבדוק את התשואה של הנכס, תוך כמה זמן תחזירו את ההשקעה בנכס למשל למי שמשקיע בדירה בגוש דן, התשואה על  דירה בגודל של בין 3-4 חדרים היא בגבול התשואה של 2.5%-3.5%. יש לציין כי התשואה על דירות קטנות היא גבוהה יותר מאשר דירות גדולות.

דירה להשקעה

יש לציין, כי השקעות בנדל"ן באזורים שבסמוך להם צפוי פיתוח עירוני משביח, כמו לדוגמא: תשתיות בהקמה, פארקים, מוסדות חינוך וציבור, מוסדות להשכלה גבוהה, מרכזי מסחר, מרכזי תעסוקה, תשתיות מפותחות של כבישים, מחירי הדירות יעלו ולכן, יש לבקש תכנית מתאר אזורית, כך שניתן לדעת מה הצפי של הפיתוח העירוני. ישנם אנשים אשר יעדיפו דווקא להשקיע באזורים שבהם השכונות הן "חלשות" מהבחינה הסוציו אקונומית,  אך עם הזמן, שכונות אלה, תתמזגנה בשכונות שהן "חזקות" יותר והערך של הנדל"ן יעלה פלאים. זוהי השקעה חכמה, היות וסכום ההשקעה יהיה נמוך, בהשוואה לתשואה המהירה של דירות מסוג זה.

 

מדוע עליכם להיות מחושבים ומדויקים לפני שתרכשו דירה להשקעה?

עליכם להיות מחושבים ומדויקים, כך שתוכלו להקפיד על כל הפרטים הקטנים. יש לציין כי לכל דבר, יכולה להיות השפעה על כספכם. למשל, דירה ישנה אמנם עשויה להיות זולה יותר ברכישה, אך מצד שני, יש לקחת בחשבון כי השקעת נדל"ן מסוג זה, מצריכה שיפוצים. גם דירה חדשה, יש לבחור נכון, היות ודירה הממוקמת באזור מתפתח, לא תמיד תניב תשואה גבוהה אך גם דירה באזור מבוקש שמניבה תשואה גבוהה תעלה לכם יותר. יש למצוא את שביל החלב, לפני שתרכשו דירה שמיועדת למטרת השקעה ותשואה.

 

היכן עוד מומלץ לרכוש דירה להשקעה?

ישנם אזורי ביקוש גבוהים נוספים, כגון בסמוך למוסדות להשכלה גבוהה, לשכונות בעלות אופי ייעודי כגון שכונות שבהן ישנם משפחות צעירות, מרכזי קניות ועוד. היום, רבים מעוניינים לרכוש דירה להשקעה באזורים אשר בהם צפויים להתבצע פרויקטים של פינוי בינוי כאשר הכוונה היא לתכניות תמ"א 38. דירות אלה הן זולות בהרבה מאשר דירות חדשות יותר ובתוך מספר שנים, כאשר יסתיים הפרויקט, הרווח מנכס זה, יהיה כפול ומכופל. יש למצוא יועץ נדל"ן אשר מתמצא היטב באזורים אלה ומציע דירות לפני פרויקט תמ"א 8\ כאשר הוא יודע אילו אזורים מיועדים לפרויקטים של פינוי ובינוי.

דירה להשקעה

כשאר מתכננים לרכוש דירה להשקעה, יש להסתייע ם בעלי מקצוע טובים, מה שימנע מכם לבצע טעויות פטאליות. למשל עו"ד מקרקעין, אשר יבדוק את הדירה לעומק. יש להסתייע גם במהנדס בניין אשר מתמחה בביצוע של בדק בית לפני רכישת נכס. יש להזמין אף שמאי מקרקעין, אשר יעריך את שווי הנכס באופן מדויק, כך שיהיה לכם אומדן לגבי שווי הנכס, התשואה, בדיקת ייעודי קרקע בסמוך לדירה השוואה של עסקאות שנעשו בסמוך למיקום הדירה שאתם מעוניינים לרכוש ועוד.

מדוע לא מומלץ לרכוש דירה להשקעה מקבלן או בשמה המוכר יותר "דירה על הנייר"?

ישנן השקעות בנדל"ן שאינן מומלצות כל כך, כגון רכישת דירה על הנייר מקבלן למטרת השקעה. הסיבה היא שיש להוסיף עלויות נלוות למחיר הסופי של הדירה וכן, שכ"ט של עוה"ד של הקבלן, נקודות חשמל, מזגנים, שינויים או שיפורים שיתבצעו בדירה, הצמדה למדד של תשומות הבנייה, איחור במסירת הדירה מה שיגרום להפסד נוסף ועוד. כמו כן,  הבנייה של האזור בכלל, עשוי להימשך עוד מספר שנים, מה שיגרום לאזור להיראות כאתר בנייה, מה שמאוד ישפיע על גובה השכירות.

נכסים מסחריים ונדל"ן מסחרי – מדוע דווקא עכשיו מומלץ לרכוש?

נדל"ן

נכסים מסחריים

המונח נדל"ן מסחרי, מתייחס לסוגי נכסים שאינם משמשים למגורים. כגון: מבנים תעשייתיים, משרדים, חנויות, מחסנים, צימרים, אולמות ועוד. נכסים מסחריים ונדל"ן מסחרי, מניבים תשואות גבוהות. אם נשווה למשל את התשואה מנכס מגורים מול תשואה של נדל"ן מסחרי. אז התשואה מנכס מגורים היא בין 3%-4% בשנה, לעומת זאת, נדל"ן מסחרי עשוי להניב תשואה שנתית של 8%-10% בשנה. עוד יתרון מהותי ובולט הוא, המחיר שהוא נגיש יותר של נכסים מסחריים לעומת נכסי מגורים. מצד שני, עסקאות של נדל"ן מסחרי הם מורכבות יותר, אך משתלמות יותר.

 

שקט נפשי מהכנסה פאסיבית של נכסי נדל"ן מסחרי

יש לציין, כי שכירות הנובעת  מנכסים מסחריים ונדל"ן מסחרי, היא ארוכת טווח, לרוב מדובר על שכירות של לפחות 5 שנים, מה שמקנה שקט והכנסה בטוחה לבעל נס מסחרי. השקט כאן של כמה שנים טובות, הוא לתועלת שני הצדדים – הן של השוכר והן של המשכיר. יש לחשב מיד את התשואה העתידית הצפויה מנכס מסחרי. מומלץ לבצע סקר שוק מקיף ולהתמקד באזור שמכירים היטב, כך ניתן ליצור וודאות בעסקה. התשואה אף נובעת במחיר ההשקעה שנדרשת בנכס, כך שיש לבדוק את המצב הפיזי של הנכס ואם יש צורך בשיפוץ מה  מחיר ההשקעה.

נכסים מסחריים

התנאים וההוצאות ברכישת נדל"ן מסחרי

בכדי לרכוש נכסים מסחריים ונדל"ן מסחרי, על הרוכש חייב שיהיה לו עסק, כאשר הכוונה היא שיש לו תיק במע"מ, במס הכנסה ובביטוח לאומי. יש לציין כי בעל נכס מסחרי צריך לדעת כי העסקה כוללת גם הוצאות על דמי ניהול, כאשר התשלום מתבצע מול חברת הניהול שמתחזקת את המבנה במידה ואם מדובר בבניין משרדים. ישנן עלויות ברכישת נדל"ן מסחרי כגון: מס רכישה, מס על שכירות, וכן מס שבח, תשלום לעו"ד, למתווך מע"מ, שמאי ואם יש צורך במימון לרכישת הנכס המסחרי אז יש לקחת בחשבון גם את המשכנתא.

 

נכס מסחרי מניב בן כמה עשרות מ"ר

לרוב, מחיר של נכסים מסחריים ונדל"ן מסחרי, נעים בסביבות ה-10,000 ₪ עבור מ"ר, כך שדי בכך שתמצאו משרדים בני כמה עשרות מטרים, על מנת שתוכלו לקבל תשואה שנתית נאה לעומת נכס למגורים, כאשר עלות הנכס זולה יותר. יש לציין, כי ככל שתצאו לפריפריה, מחירי הנדל"ן המסחרי ירדו כמובן, אך יחד עם זאת, יש לשים לב לביקוש. במידה ואתם בעלי עסק פעיל ותחליט כי הנכם מעוניינים לרכוש נכס מסחרי למטרת העסק שלכם, הוצאה זו תהיה מוכרת במס הכנסה, מה שנקרא "הוצאה מוכרת לצרכי מס".

 

נכסים מסחריים מעלים את ערכם

מלבד התשואה היפה שמניב נדל"ן מסחרי, הוא אף  מעלה את ערכו עם השנים. יש לציין שככל שהנכס המסחרי יהיה מושקע ומטופח, כך הם נמכרים במחירים גבוהים בהרבה ממכיר הרכישה של נכסים אלה. ישנם רבים שרוכשים כבר נכס מסחרי שיש בו כבר שוכר קבוע ולמכור את הנכס לאחר מספר שנים ברווח ממחיר הרכישה, לאחר שנהנים מהכנסה חודשית שוטפת.

נכס מסחרי

המס על שכירות של נכס נדל"ן מניב

אם חברה בע"מ משכירה נכסים ומרוויחה מפעילותה העסקית, אין עליה חובת מס בדומה לאדם פרטי. עם זאת עליה לשלם מס חברות על פי חוק בגובה של 25% מרווחיה. הכוונה היא שהחברה לא משלמת מס ישיר מהשכירות. כי אם מס כולל על הפעילות העסקית שלה שהניבו כספים. ניתן יהיה להתקזז ולחשב פחת והוצאות נוספות, על מנת שניתן יהיה להקטין את שומת המס. לסיכום –  נכסים מסחריים ונדל"ן מסחרי הפכו להשקעה מניבה למשקיעי נדל"ן. במיוחד בשנים האחרונות וישנה מגמת עלייה בביקוש לנכסים אלה.

נדל"ן להשכרה – מה עליכם לדעת?

נדל"ן

נדל"ן להשכרה

רבים יודעים כי השכרת נכס מהווה צעד משמעותי, אם לסטודנטים, זוגות צעירים שידם אינה משגת דירה משלהם, או אפילו לבעלי חברות או מפעלים שמעדיפים לפי השוק הנוכחי של הנדל"ן דווקא נדל"ן להשכרה. לאחר שהחלטתם למשל, אם אתם מעוניינים בדירה להשכרה, עליכם להבין, כי שכירות היא ההוצאה העיקרית בהוצאות של משק הבית. יש לכלכל היטב את צעדיכם, לפני שתחליטו על השכרת דירה, לחשב גם את שאר העלויות ולהבין מכך, מה התקציב העומד לרשותכם.

שכירות לטווח ארוך – כל היתרונות

נדל"ן להשכרה

ישנם אנשים שמעדיפים נכסים להשכרה לטווח ארוך וזה גם ברור מדוע. ההוצאה של הובלה, כל הקושי במעבר, האריזה, בזבוז ימי עבודה ועוד, הם שיקולים ברורים. גם אנשי עסקים אשר מחפשים אחר משרד להשכרה, מפעל וכדומה, יעדיפו להישאר באותו המקום, על מנת שהלקוחות שלהם יישארו עימם ויתרגלו למקום בו הם נמצאים. רבים אינם מעוניינים לרכוש נכס, כי אם לשכור נכס. גם מבחינת השכירות הארוכה, היא לבטח משתלמת יותר ושווה את ההשקעה.

הכינו רשימת דרישות לפני שאתם מחפשים נדל"ן להשכרה

יש להכין מראש את רשימת הדרישות שלכם, לפני שתתחילו בחיפוש אחר נדל"ן להשכרה. לדוגמא:

  • התקציב שלכם, טווח המחירים תלוי במיקום, בגודל הנכס
  • מיקום- אם מדובר בדירה להשכרה, יש שיחפשו בעיר ספציפית ויש שיהיו מעוניינים בקרבה לשירותים קהילתיים. אם מדובר בנדל"ן מסחרי להשכרה, תלוי בעיסוק, כך שניתן למצוא למשל באזורי תעשייה גדולים, אזורי היטק אם מדובר על משרדי הי טק או משרדי עו"ד בבניין שיש בו משרדים רבים של עורכי דין.

ישנם הרבה סוגים של נדל"ן להשכרה בישראל, כך שיש למצוא את הנכס האידיאלי עבורכם. יש לבצע סקר שוק של נכסים להשכרה, אם זה לפי מ"ר, כאשר מדובר במשרדים להשכרה או מבני תעשייה, ואם מדובר בדירת מגורים, יש לפתוח את לוח הנדל"ן באינטרנט ולמצוא דירות או בתים בשכונה או בעיר המבוקשת ולהבין מה התקציב שעליכם להתכונן אליו.

משרד להשכרה או למכירה? – זאת השאלה

נדל"ן להשכרה

כאשר בעלי עסקים מחליטים כי הם מעוניינים לפתוח משרד או חברה, לרוב, הם יעדיפו משרד להשכרה, מאשר לרכישה. לא כל חברה, מעוניינת לבזבז משאבים יקרים ברכישת משרדים, כך שהוצאה כה גדולה שאינה מבוקרת, עשויה להשפיע על החברה כך, שחלילה היא תיכנס להוצאה כספית מיותרת וחלילה הדבר יגרום לקריסתה הכלכלית. יש לציין, כי שכירות משרד היא הוצאה המוכרת לצרכי מס, מה שמהווה יתרון נוסף לבעלי העסקים או החברות.

גם מבחינת מגיפת הקורונה אשר מלוה אותנו מזה שנתיים,כל הראייה העסקית והכלכלית השתנתה. הרבה עובדים פוטרו מעבודתם, או כאלה שנאלצו לעבוד מהבית, כך שהעובדים אינם מגיעים בתדירות גבוהה למקום עבודתם. לכן זה נכון לחפש משרדים או מבני תעשייה לא גדולים במיוחד, והיום ישנם הרבה משרדים ומבני תעשייה בגדלים שונים שהשכירות נמדדת לפי מ"ר. המסקנה היא שדווקא במקרים אלה ובתקופה בה אנו חיי כיום, דווקא  נדל"ן להשכרה הוא מהלך נכון.

מדוע מומלץ להסתייע בחברת נדל"ן שתמצא לכם נכסים להשכרה?

לא לכולם יש את הזמן להתרוצץ בחיפוש אחר נכס להשכרה. מדובר על הרבה ריצות ובזבוז זמן רב, עד למציאת הנכס האידיאלי עבורכם. זו הסיבה כי ישנן סוכנויות נדל"ן אשר מתמחים בנכסי מגורים להשכרה, או בנכסים מסחריים להשכרה. בדרך זו, כאשר סוכן הנדל"ן ישאל אתכם שאלות מסוימות, כאשר יש לו כבר מאגר מרשים של נכסים, הוא יוכל להתאים לכם את הנכס האידיאלי להשכרה, אשר יתאים לכם כמו כפפה ליד.

נדל"ן למכירה ואיתור התשואה השנתית

נדל"ן

דירות למכירה

אנשים רבים, הבינו כי השקעה בנדל"ן,  מספקת להם את מקור ההכנסה הטוב והבטוח ביותר. אפשר למצוא נדל"ן למכירה במחירים אטרקטיביים. יש שמבינים היטב ועוקבים אחר מגמות השוק, כאשר הם משתמשים בהון עצמי ובמינוף בנקאי נכון. מומלץ ללמוד היטב את נושא ההשקעה בנדל"ן, כאשר יש לדעת מה התשואה השנתית ותוך כמה זמן, ניתן אף להחזיר את ההשקעה.כדאי להתייעץ עם יועצי נדל"ן, אשר גם יוכלו לסייע באיתור הנכס הנכון,  התשואה המקסימאלית ואף, חזון לגבי העלאת ערך הדירה לפי שוק הנדל"ן.

נדל"ן למכירה

מהו נדל"ן מניב?

ניתן למצוא מגוון רב של נדל"ן למכירה, אבל כולם מחפשים  נדל"ן מניב. למעשה ישנם כמה סוגים של נדל"ן מניב כגון: נדל"ן למגורים, כאשר אפיק זה נחשב לבטוח ביותר והוא אף סולידי. הסוג השני הוא נדל"ן מסחרי כאשר מונח זה, מתייחס בעיקר לשטחי מסחר ותעשייה כאשר שטחים אלה, עשויים לכלול חנויות, משרדים, בתי מלון, אולמות, מרכז לוגיסטי ועוד. מדובר על השקעה בעלת תשואה גבוהה מאוד, בהשוואה לנכסי מגורים. מצד שני, יש לשים לב כי נכסים מסחריים להשקעה, הם גם בעלי סיכון גבוה יותר.

החלטתם על השקעה בדירה מיד שנייה –  ממה יש להיזהר?

לרוב מי שמשקיע באפיק כגון נדל"ן למכירה, ישקיע בדירות מיד שנייה למכירה. מצד אחד המחירים נמוכים יותר מאשר רכישת דירה מקבלן, אך יש להיזהר בכל זאת. למשל, יש לאמת כי מי שמוכר לכם את הדירה, הוא אכן בעל הנכס הרשום בטאבו. יש לוודא באמצעות עו"ד מקרקעין וותיק, כי הנכס נקי מחריגות בנייה ושעבודים. הדבר הבא שיש לעשות הוא, להזמין בדק בית, על מנת לוודא כי אין ליקויים חמורים בדירה. במידה ומדובר בליקויים סבירים, אך הם עשויים לעלות לא מעט כסף, ניתן יהיה להתמקח על מחיר הדירה, בעת מו"מ. לפני עריכת חוזה המכר.

השקעה נכונה  בנדל"ן מסחרי

ישנם אנשים שמחליטים בחוכמה, כאשר הם מחפשים נדל"ן למכירה. הכוונה היא השקעה בנדל"ן מסחרי, כגון השקעה במשרדים, כאשר ניתן לחבור לקרן, אשר מנהלת את הנכס. הסיבה היא, שנדל"ן סחיר כגון משרדים, או מבני תעשייה, מתגלים כהשקעה רווחית וכאשר  אנשים שמשקיעים בסוג נדל"ן זה, אינם צריכים להיות טרודים בניהולו, כך שהם רגועים יותר. אמנם הדבר כרוך בעמלת ניהול, אבל באמצעות השקעה חכמה זו, ניתן יהיה לפזר נכון את הסיכון, כאשר הנכס מנוהל בצורה המיטבית  והמקצועית ביותר.

עומדים לרכוש נדל"ן? – מה עליכם לבדוק?

לפני שרוכשים נדל"ן למכירה, בין אם מדובר על נכס למגורים או נכס למטרת מסחר, יש לשים לב למערך התחבורה,  כאשר הכוונה היא לתחבורה ציבורית, הפקקים, הקרבה לצירים ראשיים, קרבה לרכבת וכדומה. כמו כן, אם מדובר על נכס מסחרי, יש לבדוק את החניה במבנה.  בדיקות אלה, עשויות להיות מכריעות לגבי מחיר הנכס, הביקוש, הפוטנציאל להשבחה, והביקושים לנכס מבחינת השכירות.

מוכרים דירה לשיפור המגורים? – כל הטיפים

נדל"ן למכירה

רבים המחליטים על שיפור הדיור, הם בעלי דירה המעוניינים למכור. ולאחר מכן להוסיף עליה כסף ולרכוש דירה גדולה ושווה יותר. לעיתים אנשים אלה מגיעים למסקנה זו מכמה סיבות. בגלל המשפחה שהתרחבה, מוסדות לימודיים נחשבים יותר לילדיהם, קרבה לעבודה, נגישות ועוד. על מנת למכור דירה, כדאי לדעת כי זהו תהליך די מורכב. למשל כאשר יש לשפץ אותה ולעשות בה כל מיני "מהלכים קוסמטיים". באופן זה היא תיראה מזמינה ואטרקטיבית יותר לקונים. יש לשקול את כדאיות הצעד. וכן, לשאול את עצמכם, אם דמי המכירה וההון שברשותכם, אכן יספיק לרכישת הדירה החדשה. לאחר שהחלטתם על השיפוץ והדירה מוכנה, התקשרו עם מתווכים מובילים באזורכם. הם אלו אשר יסננו את הקונים הפוטנציאליים.

דירה למכירה – טיפים יעילים לבעלי דירות

נדל"ן

דירות למכירה

ישנם בעלי דירות שהם משפרי דיור ולכן, ניתן למצוא המון מודעות של דירות למכירה. מצד אחד, יש לשים לב כי הדירה שאתם מעוניינים למכור, לא תהפוך לטיילת וזמנכם יבוזבז. רבים מפרסמים ברשת במדורים של לוח נדל"ן, אבל הבעיה שהם מוצאים את עצמם עסוקים בלהראות את הנכס וכן, הם אינם מומחים בסינון לקוחות כמו סוכני הנדל"ן. זו הסיבה, כי רבים מפקידים את ניהול דירה למכירה שברשותם בידיו של סוכן נדל"ן מהאזור שבו נמצאת הדירה, כך שהוא זה שיוכל לסנן את הקונים הפוטנציאליים ובעלי הנכס למכירה, יכולים להיות בראש שקט. מומלץ לקבוע ימים קבועים בשבוע, או שעות נוחות שבהן יבקרו לקוחות שמעוניינים לרכוש את הדירה שאתם מעוניינים למכור. אל תסכימו שכמה סוכנויות נדל"ן יתלו שלטים על הדירה שלכם, מה שיגרום להורדת ערכה בשוק.

דירות למכירה

החלטתם להפקיד את הדירה למכירה שברשותכם למתווך? – מה חשוב לדעת?

על מנת למכור את דירתכם, יש לשים לב למחיר ריאלי של הנכס ולא להסתמך על וכן נדל"ן שמציע מחירים גבוהים מדי מהשווי של הנכס שלכם. על מנת לדעת מה ערך הנכס, מומלץ לפנות לשמאי מוסמך, כך שתוכלו אף להראות את ערכו של הנכס שחתום ע"י שמאי מקצועי, הן למתווך והן לקונים שינסו להוריד את מחיר הנכס. כאשר אתם חותמים על שירותי תיווך, שימו לב לאחוזים שמבקש המתווך. היום המקובל הוא בין 1%-2% מערך הנכס. מתווך מקצועי, יפרוש בפניכם את תכנית השיווק של הנכס וישנם מתווכים, אשר עבדים בשיתוף פעולה, מה שיגרום למכירה מהירה יותר של הנכס.

טעויות שאסור לבצע במכירת דירה

ישנם בעלי דירות למכירה, אשר מנסים למשש את הדופק בשוק הנדל"ן, על מנת לדעת מה הערך של דירתם. באופן זה, כאשר הם מפרסמים מודעה באופציות השונות, כמו לוח נדלן באינטרנט. יש לציין, כי מהלך זה אינו מומלץ בעליל, היות והדירה תישאר הרבה זמן בשוק ואף "תישרף בשוק" בגלל מהלך מוטעה זה. על הדרכים לבדוק את ערך הדירה, ישנה דרך מומלצת שהיא להזמין שמאי על מנת שהוא יעריך באופן המקצועי את הנכס שברשותכם. מסמך זה, הוא די יעיל עבור בעלי דירות למכירה, היות וברגע שיהיו מעוניינים למכור, כאשר הכוונה בטווח הקצר מהיום שהם ביצעו את שלב הערכת הנכס באמצעות שמאי. מסמך זה, אף יראה את ערכו הריאלי של הנכס, כך שניתן יהיה להשתמש בו כקלף מיקוח בעת מכירת הנכס.

אל תזלזלו בשירותיה של סוכנות תיווך בגלל חיסכון כספי

הרבה אינם יודעים את היתרונות הרבים הגלומים בשירותיה של סוכנות נדל"ן. רוב דירות למכירה המוצעות לשיווק, עוברות בסוכנות התיווך. מי שסבור כי הוא יכול לחסוך בעלות תיווך, עשוי למצוא את עצמו הרבה זמן ללא קונים. מלבד זאת, הלקוחות שמגיעים לראות דירה למכירה, עברו סינון מסוכנות התיווך, כך שמדובר רק בקונים פוטנציאליים שכבר מכרו נכס, או נטלו משכנתא למטרת רכישת דירה. היום, רבות מסוכנויות התיווך המוכרות, מבקשות תקופת בלעדיות לשיווק הנכס מצד אחד, אך מצד שני, יש להגביל את תקופת הבלעדיות של סוכנות התיווך, כך שהליך המכירה יתבצע ביעילות. התקופה המומלצת לבלעדיות היא 3 חודשים.

דירה למכירה

שימו לב, כי סוכנות התיווך התמחותה היא מכירה והשכרה של נכסים באזור הגיאוגרפי שלכם. יש לבחון כמה נכסים נמכרו באמצעות סוכנות נדל"ן  מוכרת שמתמחה בשיווק נכסים באזורכם. זו תהיה אינדיקציה נהדרת לבחור נכון בסוכנות נדל"ן מקצועית אשר תשווק לכם את דירתכם במחיר הריאלי. אם תפעלו לפי כללים אלה, רוב הסיכויים שתצליחו במשימת מכירת הנכס שברשותכם.

דירה להשקעה – 10 הדברות לרכישה

נדל"ן

עסקה טובה

משקיעים רבים בישראל, הבינו כי דירה להשקעה, היא השקעה הטובה ביותר לעתיד. היות והפנסיה כבר אינה מספיקה. זו הסיבה כי צרכנים ישראלים רבים, מחליטים להשקיע את כספם בנדל"ן כמו למשל דירות למכירה. לפני שמשקיעים בנדל"ן יש לשאול את עצמכם, איזה סוג של השקעה נחוץ לכם? האם אתם מעוניינים בדירה אשר תניב לכם תשואה בכל חודש? או אולי דירה שערכה יעלה בטווח קצר, בגלל עליית המחירים של נדל"ן בישראל?. זו הסיבה שעליכם לבנות תוכנית אשר תוכלו לדעת מה טווח הזמן להשקעה. למשל, האם אתם מעוניינים לרכוש דירה לטווח של שנתיים או אולי לטווח של 10 שנים? יש לשים לב לגובה ההון העצמי שברשותכם. ההשקעה הגדולה ביותר בחייו של כל אדם הוא נכס נדל"ן. ולכן יש להקפיד בהשקעה נכונה שלא תצטערו עליה מאוחר יותר.

כיצד מזהים עסקה טובה של רכישת דירה להשקעה?

דירות להשקעה

יש לרכוש דירות להשקעה בסביבה שיש בה מרכז קניות ולא רחוק מבתי ספר או גנים. שימו לב כי אין להשקיע הרבה שיפוץ בדירה. וכן, אם מצאתם מיקום מעולה של דירה לרכישה, בדקו אותה באמצעות חברה אשר מתמחה בליקויי בנייה. לעיתים הליקויים יהיו כה רבים, שאין לכם מה להשקיע בה. במידה ולא נמצאו בה ליקויים משמעותיים, השלב הבא הוא לבדוק אותה באמצעות עו"ד מקרקעין: שאין עליה שעבודים, חריגות בנייה וכדומה. שימו לב, כי לוקח זמן עד שמזהים עסקה טובה להשקעה. ולכן קחו טווח של זמן על מנת למצוא את ההשקעה הנכונה.

מדוע מומלץ לתת את חיפוש הנכס להשקעה בידי איש נדל"ן?

דירה להשקעה

יש לציין, כי לרובנו אין את הזמן והידע, לחפש במודעות של לוח נדל"ן, כאשר אנו תרים אחר דירה למכירה. זו הסיבה, כי רק איש נדל"ן והכוונה היא ליועץ נדל"ן, יכול למצוא לכם את ההשקעה הטובה ביותר, כאשר הוא ישאל אתכם מספר שאלות ואף יציע לכם דירות משתלמות במחירים שיתאימו לתקציב שלכם. ישנם כאלה שיש להם חלק ממימון הנכס, אך הם יצטרכו ליטול משכנתא, כאשר השכירות תכסה אותה, כך שגם זו אופציה להשקעה. גם מבחינת מציאת דייר מתאים לדירה, יועץ הנדל"ן מחזיק במאגרים של אנשים המחפשים לשכור דירה, כך שמבחינת איכות הדייר וחיסכון בזמן, זוהי האופציה הטובה ביותר עבורכם.

השקיעו בדירה שתמיד ערכה יעלה

על מנת להשקיע בדירה שערכה יעלה, עליכם פשוט לבדוק תכנית מתאר אזורית, כך שלא תהיינה הפתעות לא נעימות, כמו למשל לאחר כמה שנים, ייבנה אזור תעשייה בסמוך לנכס שרכשתם ואז מחירה ירד במקום שיעלה. יועצי נדל"ן מקצועיים ימצאו לכם את הפרטים הנחוצים, בטרם תהיו בטוחים בהשקעה של מיטב כספכם על דירה למכירה. יש לשים לב, כי בדירה יש וועד בית שמתפקד היטב, או אם יש חברת אחזקה, מה שתמיד ישמור על ערך הנכס, הבניין והדיירים שלכם.

שימו לב לגודל הדירה בטרם תרכשו אותה

יש לשים לב לגודל הדירה. אם למשל החלטתם להשקיע בקרבת אוניברסיטה, שימו לב לרכוש דירה קטנה. היות ודירה גדולה מתאימה למשפחה ולא לשני סטודנטים או לסטודנט אחד. אם החלטתם לרכוש דירה גדולה יותר, היא תתאים למשפחה. ויש לרכוש אותה, בסמוך לציר ראשי שהתחבורה הציבורית בה נוחה. וודאו שיש בבניין המגורים מקום חניה לרכב, וישנם מרכזי קניות ובילוי ומוסדות לימוד לילדים. בידקו שהם אינם רחוקים מהדירה. שימו לב שהמיקום קובע. וכמו כן, גודלה של הדירה אשר בה בחרתם להשקיע את מיטב כספיכם.

כיצד תעצבו את הבית בעצמכם?

עיצוב הבית, עשה זאת בעצמך

הגיע הרגע בו אתם צריכים להחליט לגביי רעיונות שונים לשדרוג ועיצוב הבית, רובנו רוצים לשדרג את הריהוט במהלך השנים ולרענן את עיצוב הבית. בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר אנשים נמשכים לעיצוב בסגנון ריהוט ישן מה שהופך את הריהוט למיוחד יותר. טרנד נוסף שמושך אחריו הרבה אנשים, היא העובדה שניתן לפרסם ברשתות החברתיות ריהוט למכירה/ לרכישה למכור את הריהוט הישן ולקנות ריהוט במצב ישן במצב מעולה.

צבע זה כל ההבדל מסתבר שזה נכון. על מנת להשלים את העיצוב יש להשקיע מחשבה רבה בבחירת צבע לכל חדר בדירה.

יש רהיטים שבעזרת קצת מחשבה ניתן לשדרג איתם את הבית וליצור אווירה מיוחדת כגון: כורסא ישנה החלפת ריפוד וצביעת העץ. שידות ישנות בעזרת הוספת עיטורים או חידוש צבע קיבלו פן שונה לחלוטין. הכול תלוי בסגנון העיצוב אליו אתם נמשכים.

אם חלמתם לעצב את הבית בלבן ובצבעים בהירים, אך בבית יש עדיין ילדים קטנים ואתם יודעים שלא תצליחו לעמוד ולהבריק כל היום את הבית, וותרו! הבית צריך לשרת אתכם והבית זה המקום שצריך להיות לכם בו הכי נוח וכייף

הגדרת תקציב לעיצוב הבית

הגדרת תקציב זהו השלב החשוב ביותר, בהתאם לגובה התקציב תוכלו להחליט מה הכי נחוץ לכם לשפץ. פתרונות אחסון הם אחד הדברים החשובים ביותר שיש לשים להם דגש, במיוחד כשחלל הבית הוא קטן. במידה והתקציב העומד לרשותכם הוא קטן יחסית העדיפו לשפץ את המטבח להחליף אינסטלציה, שיפוץ חדרי רחצה, החלפת פרטי הריהוט וכו'.

דירה קטנה זקוקה ליותר מכל לפתרונות אחסון. מומלץ לחשוב מראש לפני שמכניסים מוצרי חשמל לבית ולבחור את מוצרי חשמל בהתאם לשטח המטבח. בדירות עם תקרה נמוכה מומלץ לבחור רהיטים נמוכים על מנת שהחלל יראה גדול ופתוח יותר.

האמינו בעצמכם, עולה לכם רעיון לעיצוב הבית, אל תהססו לנסות אין ספק שתופתעו מהכישרון שלכם. על עיצוב תמונות ממפיות נייר מעוצבות שמעתם? בביקור בדירת חברים יצא לי לראות מגוון תמונות יפיפיות ומדהימות שנעשו בעזרת שילוב מפיות נייר התוצאה הייתה פשוט מדהימה.

יתרון בבחירת מעצב פנים מקצועי ומנוסה – תכנון ועיצוב ייחודי של חלל הבית, על מעצב פנים ללמוד על אורח חיים של המשפחה ולהתאים את העיצוב שיתאים ביותר למשפחה. לרובנו חשוב לקבל פתרונות לארגון חפצים ומתן פתרונות אחסון יעילים על מנת שיסייעו לנו בארגון הבית.

לסיכום: הרצון להתחדש ולעצב את הבית או הדירה שלנו לעיצוב מקורי וחדשני קיים כמעט ברובנו. רובנו עסוקים רוב הזמן בעבודה, ואין באפשרות כל אחד לשכור מעצב/ת פנים לצורך שיפוץ ועיצוב הבית. ובכל זאת ישנם דרכים מגוונות שיעזרו לכם לעשות שינוי גדול בדירה לשפר משמעותית את מראה הבית שלכם.

ריהוט יד שניה לעיצוב הבית

עיצוב הבית, עשה זאת בעצמך

חולמים לחדש את הריהוט בבית , ברשותך תקציב מוגבל, האם משתלם לרהט את הבית ב"יד שנייה"?

את רשתות חנויות רהיטי יוקרה אתם ודאי מכירים , אבל מה לגבי רהיטים יד שנייה ? הרי לא לכולם ישנה אפשרות לקנות ריהוט חדש , בדיוק בשביל זה אנחנו פה.

רהיטי יד שנייה היא פתרון מעולה שבשנים האחרונות קיבל תאוצה גבוהה אף בציבור הישראלי, לא לכולם ישנה יכולת לקנות רהיט במחירים מופקעים , אבל קיים בהחלט הרצון לרענן ולחדש את הריהוט בבית.

את מרבית המוצרים אנחנו קונים יד שנייה, דירה יד שנייה , רכב , כלב, סמארטפון , ספרים , בגדים  ועוד.. ובכל זאת מה ההבדל ? מצאת שידה במצב מעולה ברבע מחיר, אך אחד לא ישים לב שרכשתם ריהוט משומש והעלות ששילמתם רבע מחיר, כנ"ל לגביי סלון ,פינת אוכל, חדר שינה , חדר ילדים ועוד… בלוח יד שנייה ניתן למצוא מגוון רחב של ריהוט ומוצרים בסגנונות שונים כגון : ארונות ,שידות, פינות אוכל, כורסאות , מערכות ישיבה , מזנונים , שולחן מחשב, תכשיטים והכל במחיר שפוי ושווה לכל נפש.

רהיטי יד שנייה הם רהיטים חלקם במצב חדיש ביותר וחלקם ריהוט ישן שניתן לחדש באמצעות שיפוץ קליל וחידוש צבע , לא אחת יצא לי לבקר בבתים שמהרגע הראשון שנכנסתי לדירה משך אותי ריהוט מסוים החמאתי לבעל/ת הדירה וזה התמלא חיוך ," האם היית מאמינה שרכשנו את הריהוט דרך לוח יד שנייה"? האמת הופתעתי לטובה .

לסיכום : רהיטי יד שנייה מאפשרים לנו לרהט את הבית בדיוק אייך שאנחנו אוהבים ובקצב שלנו, לוח יד שנייה –לוח אחד מציג שפע של פריטים ומוצרים יד שנייה בעלות נמוכה , כנסו עוד היום ללוח יד שנייה –לוח אחד ותיהנו וחווית קנייה מהנה ומאתגרת

לוח נדל"ן מסחרי

נדל"ן

לוח אחד נדל"ן מסחרי מציעים מגוון עצום של שטחים מסחריים להשכרה, חנויות להשכרה , משרדים להשכרה, משרדים למכירה אולמות אירועים, מחסנים , צימרים ודירות נופש ,לוח אחד נדל"ן מסחרי למכירה ולהשכרה מפרטיים ומתיווך.

נדלן מסחרי

מחפשים משרדים להשכרה / קנייה באזור המרכז, בחיפה ,אשדוד ובכל מקום בארץ, התחל את החיפוש שלך עכשיו ותקבל קשת רחבה של משרדים ומבנים להשכרה ולמכירה חיפוש קצר באתר יפנה אותך לתוצאות הטובות ביותר עבורך, בעלי עסקים המעוניינים לפרסם את נכסיהם מוזמנים להירשם לאתר לוח אחד ולהתחיל לפרסם..

בשנים האחרונות ניתן לראות גידול משמעותי של שטחי משרדים ומרכזים מסחריים להשכרה ולמכירה. במרכז הארץ ובאזורים מרוחקים .וזאת על מנת לאפשר לכולם לצמוח ולהתפתח. לוח אחד נדל"ן מסחרי מאפשר למצוא שטחי משרדים ונכסים בכל מקום בארץ ,דבר המאפשר לחברות ועסקים בכל גודל לקבל את התוצאות המתאימות ביותר עבור בעל העסק / בעל חברה

עמוד 1 מתוך 21 2